Intézményünk öt csoportjába 130 kisgyermek jár. Óvodai nevelésünk gyermekközpontú, befogadó, biztosítjuk a szeretetteljes nevelést, nem adunk helyet semmiféle előítélet kibontakozásának.
Hiszünk abban, hogy minden gyermek tehetséges valamiben. Az óvodába lépés első pillanatától figyeljük érzelmi megnyilvánulásait, személyiségének fejlődését, segítjük abban, hogy nyitott, érdeklődő, kiegyensúlyozott és egészséges önbizalommal rendelkező gyermekeket neveljünk. A gyermekeket a differenciált egyéni bánásmód alkalmazásával juttatjuk el képességeik legmagasabb fokára. Óvodapedagógusaink szakmai képzettsége kiemelkedő. Pedagógusaink szakvizsgás és szakirányú végzettségei segítik az innovációk beépítését pedagógiai munkánkba.
Tágas udvarunk fáival, bokraival, kerti tavával, csoportonkénti magas ágyásaival és fűszerkertjével, Madárbarát Mintakert Tanösvényével, sziklakertjével „gyermekparadicsomot” jelent a hozzánk járó apróságoknak. Zöld óvodaként megismertetjük gyermekeinket a környezettudatos életmód alapjaival, a fenntarthatóság pedagógiájával. A zöld tevékenységek, a szelektív gyűjtések, az újrahasznosítás a mindennapok részévé vált.
2022. szeptemberétől az Óvodakert programot elindítjuk, ahol a gyermekek környezettudatos óvodai munkával ismerkedhetnek meg.
Az egészséges életmódra nevelés áthatja az óvodai nevelés egészét. A változatos mozgásfejlesztési lehetőségeket az udvar, a tornaszoba biztosítja. Kiemelkedő mozgásfejlesztő eszköztárral rendelkezünk. A Vitamintorna elemei beépülnek a mindennapos mozgásokba. 2018-ban elnyertük a Gerincbarát Óvoda címet. 2021-2022-es tanévben bevezetésre került a „Batta-túra” programunk. Gyermekeink megismerkedhetnek a város nevezetességeivel, szobraival, jellegzetes épületeivel.
Óvodánkban többféle sportolási lehetőséget biztosítunk, amelyeket szakemberek tartanak. Tehát lehetőség van így a judo, a foci, a kosárlabda, a modern tánc és az úszás alapjait elsajátítani gyermekeinknek. A séták, kirándulások szervezése segíti környezetünk és szülőföldünk megismerését.
Évek óta szervezzük az OVI-Zsaru programot, ahol a nagycsoportosok a bűnmegelőzés alapjaival ismerkednek meg. 2022-ben Biztonságos Óvoda címet nyertünk. A programmal óvodás gyermekeinket készítjük fel a biztonságos közlekedésre. Megismertetjük őket a gyalogos és kerékpáros közlekedés alapjaival.
Az országban elsők között ismerkedhetnek meg nagycsoportosaink a Polgár Judit által kidolgozott Sakkpalota programmal.
2017 óta négy tehetségműhelyben tevékenykednek nagycsoportos gyermekeink, 2019-ben Kiváló Akkreditált Tehetségpontként lettünk. A műhelyekben a műhelyvezetők komplex tehetséggondozó programot dolgoznak ki, amely szerint egész évben működnek. A műhelyvezetők munkáját egy másik óvodapedagógus segíti. A műhelyvezető és a segítő feladata a műhelyek kialakítása, berendezése és az eszközök biztosítása.
Intézményünk partneri kapcsolata
Kapcsolat a szülőkkel
Intézményünk számára a legfontosabb volt a családokkal való kiváló kapcsolat kialakítása, mely ebben az évben meg is valósult. Szülők rendszeres tájékoztatása
Az idei nevelési évben kétszer tartottunk a szülők számára tájékoztatást gyermekük fejlődéséről. Szülői Szervezet vezetősége
A Szülői Szervezet vezetőségével folyamatos konzultációt folytattunk a gyermekeket és az óvodát érintő kérdésekről.
Az év során három értekezletet tartottunk a vezetőséggel, ahol a munkatervről, a feladatokról beszéltünk és értékelték az elvégzett feladatokat.
A tehetségműhelyek nyitottak a szülők felé, közös programokat szervezünk. Jellemzőek a spontán egyéni beszélgetések. A gyermekek otthoni élmény beszámolóit a szülők pozitivan jelzik vissza. Kiemelt feladatunk, hogy a szülők a tehetségigéretes gyermekek fejlődését támogassák.
Fenntartó
Százhalombatta Város Képviselő Testületével megfelelő együttműködést alakítottunk ki. Az intézmény igazgatójaként a bizottsági és a testületi üléseken képviseltem az óvodát.
Társintézmények
Óvodák
Az intézmény igazgatókkal kiváló, kölcsönös együttműködésen alapuló kapcsolatot alakítottunk ki. Az önkormányzat által kért aktuális feladatokat közösen oldottuk meg, egységes álláspontot képviseltünk.
Szivárvány Óvoda által szervezett szakmai napokon az óvodánk minden óvodapedagógusa részt vett.
A Napsugár Óvoda által szervezett szakmai napokon, programokon részt vettünk.
Iskolák
Százhalombatta Város iskoláival a kapcsolatunk jó, az általuk szervezett programokon részt veszünk.
Az őszi szülői klub első programja az iskola bemutatása volt a nagycsoportos gyermekek szülei számára, ahol az Arany János Általános Iskola és Gimnázium Általános Iskola pedagógusa tartott előadást.
Százhalombattai Kőrösi Csoma Sándor Sportiskolai Általános Iskola által szervezett farsangi keringő bemutatóján vettek részt a nagycsoportos gyermekek.
Százhalombattai Eötvös Loránd Magyar – Angol Két Tanítási Nyelvű Tagozatos Általános Iskola sportnapján vettek részt óvodásaink. Arany János Általános Iskola és Gimnázium tanulói meséltek óvodásainknak, illetve egy mesejáték előadást néztek meg nagycsoportos gyermekeink.
Múzeum
A Matrica Múzeum és Régészeti Park vezetőjével az idei nevelési évben kiváló együttműködési megállapodást kötöttünk. A 2023/2024 nevelési évben is a múzeum dolgozói és segítői óvodánk összes gyermeke számára több, változatos programot szervezett. A foglalkozások alatt óvodásaink megismerhették a múzeumot, a régészeti parkot. Ismereteik bővültek, személyiségük fejlődött.
Barátság Kulturális Központ
Az intézmény vezetőjével a nevelési évben többször találkoztunk, ahol a Koos Károly programot ismertük meg, melynek bevezetésében óvodánk az elkövetkezendő időben részt szeretne venni.
Az általuk szervezett színházi látogatáson a nagycsoportosaink részt vettek, címe: Piroska és a farkas; Hófehérke és a törpék.
Az Adventi időszakban szervezett Kiskarácsony, Nagykarácsony című programon szerepeltek nagycsoportos gyermekeink.
Nyugdíjas Pedagógus Klub
Együttműködési megállapodást kötöttünk a klubbal. A tagokat az óvodánkban szervezett programokra hívtuk meg, míg mi műsorokkal léptünk fel az általuk szervezett rendezvényeken.
Az intézményünkben működő tehetségműhelyek is együttműködnek egymással a projektjeink megvalósítása érdekében.
Óvodánkban négy tehetségműhelyben tevékenykednek nagycsoportos gyermekeink. Az intézményünkben működő tehetségműhelyek is együttműködnek egymással a projektjeink megvalósítása érdekében. Kiemelt feladatunk nyílt napok szervezése a szülők aktív bevonásával és részvételével.
Célunk „A tehetségígéretek azonosítása, beválogatása
Gazdagító program keretében hozzásegíteni a gyermekeket a tovább fejlődéshez.
Az átlagon felüli képességek, motiváció, kreativitás fejlesztése, gyengeségek erősítése.”
A tehetségígéretes gyermekek gondozása a következő tehetségterületeken történnek óvodánkban:
„Varázskezek” kreatív műhely, melynek célja: A térbeli- vizuális tehetségterületen, a képalkotáson, a plasztikai munkákon, a barkácsoláson keresztül sokféle tevékenység megjelenik, amely gazdagítja a gyermekek alkotó tevékenységét.
„Iglice” néptánc műhely, melynek célja: A népi mozgásos gyermekjátékokkal, dalos játékokkal, gyermektánc lehetőségeivel ismerkednek, valamint a szép, harmonikus ritmikus mozgás kialakítása, és a népzenével történő ismerkedés.
„Pattogó-kapkodó” mozgás műhely, melynek célja: A mozgásos tevékenységen belül a labdával való játék, a felszabadult, örömmel végzett mozgásformák gyakorlására.
„Fürkészek” műhely célja: A környezet megismertetése, a természet iránti pozitív érzelmek erősítése, annak megóvására nevelés. Sokszínű élmény- és tapasztalatszerzési lehetőség biztosítása a természet és az ember alkotta környezetben. A változatos vizsgálódásokkal, megfigyelésekkel az ok-okozati összefüggések megláttatása, a logikus és kritikus gondolkodás, illetve a kreativitás fejlesztése
Tehetségműhelyeink helyszíneit bővítjük: a teakonyhában alakítjuk ki a "Fürkészek" helyét. Könyvtárszobánkban kap helyet az Iglice néptánc szakkör eszköztára.
A műhelyek megnyitják kapuikat a szülők előtt, azza nyílt foglakozásokat szervezünk az év során.
Honlapunkon, facebook oldalunkon, faliújságunkon tájékozódhatnak az érdeklődők a tehetségműhelyekben zajló munkáról.
Óvodai rendezvényeinken bemutatkozási lehetőséget kapnak a csoportok: farsang alkalmával táncházat szervezünk az Iglice néptánc műhely részvételével.
A Varázskezekben tevékenykedő gyermekek munkáit, alkotásait a mini galériában csodálhatják meg a szülők és a hozzátartozók.
Pedagógusaink szeretnének 30 órás továbbképzésen részt venni az óvodai tehetséggondozás témakörében, ezért figyeljük a képzési lehetőségeket, hogy minél szélesebb körben tudjuk alkalmazni az új ismereteket.
A nevelési év végén minden műhely egyéni produkcióval zárja le a működését, ahol a szülők is jelen vannak. Az intézmény vezetője és a műhelyvezetők személyre szóló oklevél átadásával erősítik meg a gyermekekben az adott területen elért sikereiket.
Intézményünk alkalmazotti közössége a kitüzött feladatokat önerőből oldja meg. Csapatmunkában, jól szervezetten készítjük elő és bonyolítjuk le programjainkat, amelybe feladat megosztással minden dolgozó bekapcsolódik.
Terveink megvalósulását „Gyermekmosoly” alapítványunk segíti. A szülők és a dolgozók is támogatják alapítványunkat adójuk 1%-val.
Pályázati figyelő rendszert alakítunk ki, hogy az országos pályázatokon is indulhassunk"Kincses KultúrÓvoda" pályázat.
Az OVI foci program kapcsán bekapcsolódtunk a Bozsik programba, amely minden évben lehetőséget nyújt sport eszközeink bővítésére.
Plakátokon és egyéb információs csatornákon közvetítjük a szülők felé céljainkat, a lehetséges segítségnyújtás lehetőségeit.
A szülői értekezletein felajánlott segítséget, támogatást elfogadjuk.
Rendezvényeink bevétele: adventi és farsangi vásár, családi nap, alkotónap segítik működésünket.
Szülői felajánlások: eszközök , anyagi erőforrás.
Mol Zrt. belső pályázati lehetőségeinek kihasználása szülői segítséggel.
A Dunamenti Erőmű Zrt. Támogatásának felhasználása.
Az óvodai Szülői Szervezet és tehetségműhelybe járő gyermekek szüleinek bevonása, támogatása, bekapcsolódása a szponzori támogatói körben: fellépő ruhák készítése, eszközök biztosítása, különböző labda felajánlások
Meglévő tárgyi feltételeink bővítése, eszközmegóvás, újra hasznosítás.